19 Ağustos 2013 Pazartesi

Garnier Yağlı Ciltler İçin BB Krem

Herkese merhaba:) Bu ürünün yazısı bir hayli gecikti. Çünkü yaklaşık 3 aydır kullanıyorum. Buna rağmen hala azalmadı:)çok bereketli bir ürünmüş. Aldığım günden beri de bundan başka bir ürün kullanmadığımı da belirteyim. Birkaç özel gün dışında:)

Ben yağlı bir cilde sahip olduğum için Garnier'in piyasaya ilk çıkan bb kremini almamıştım. Çünkü o ürünün kuru ciltlerde bile parlama be sivilce yaptığı söyleniyordu. Yağlı ciltler için olan bu ürün geldikten sonra bir süre hakkındaki yorumları takip ettim ve genelde bu ürün yağlı cilde sahip olanlar tarafından beğeniliyor. Ben Migros'un indirimlerinden birinde almıştım ürünü ve bendeki açık rengi light/clear.
Esasında esmer tenliyim ama nedense bb kremlerin koyu renkleri de aşırı koyu oluyor. Bu yüzden açık olanı tercih ettim şu anda bile ( broznlaşmama rağmen) yüzüme uygun rengi.

Ürünün kapatıcılığı ortadan bir tık fazla bence. En azından bir fondötenler beklenen kadar kapatıcılığı var. Gündelik kullanım için ideal. Yapısı akışkan çok sıvı hatta. Ben gibi yağlı cilde sahip ciltler için bence bu avantaj. Zira krem gibi kıvamlı ürünler cildimde ağırlık yapıyor.


Ürün mat bitişli değil. Hafif bir glowluk veriyor. Ben bu görüntüden hoşlanmadığım için mutlaka stay matte pudra ile üzerinden geçiyorum. Bu şekilde kalıcılığı da artmış oluyor. Hiç pudrasız kullanmadığım için kalıcılığı hakkında doğru yorum yapamam. Ama matlaştırıcı pudra ile 3-4 saat idare ediyor. Bunun dışında ekstra yağlanma ya da sivilce yapmadı benim cildimde. İçinde güneş koruması da mevcut :)
40 ml lik şık bir tüpte geliyor. Fiyat: 19.90 tl.
Bu ürün benim sevdiklerim arasında baş sıralarda yer aldı bile:)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder